Typ projektu:
Rozwijanie systemów prognozowania i ostrzegania środowiskowego oraz ratownictwa – działania polegające na: „Rozwijaniu systemów prognozowania i ostrzegania środowiskowego – w obrębie jednego województwa”.
Dodatkowo jako element uzupełniający projektu wsparcie może obejmować działania w ramach projektów edukacyjnych w obszarze zmian klimatu i ochrony zasobów wodnych.
28 grudnia 2023 roku zakończył się nabór nr FELB.02.06-IZ.00-001/23 dla Działania FELB.02.06 Adaptacja do zmian klimatu, Typ projektu Rozwijanie systemów prognozowania i ostrzegania środowiskowego oraz ratownictwa – działania polegające na „Rozwijaniu systemów prognozowania i ostrzegania środowiskowego – w obrębie jednego województwa”. W odpowiedzi na ogłoszenie o naborze wniosków nie wpłynęły żadne wnioski o dofinansowanie projektów.
Szczegóły naboru
DLA KOGO
- Administracja publiczna
Wnioskodawca:
• Państwowa Straż Pożarna,
• Oddział Wojewódzki Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej Województwa Lubuskiego,
• Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe Województwa Lubuskiego.
Partner:
• Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej,
• Podmioty uprawnione do wykonywania ratownictwa wodnego, na podstawie decyzji ministra właściwego do spraw wewnętrznych (inne niż Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe Województwa Lubuskiego),
• Jednostka Samorządu Terytorialnego,
• Spółki Komunalne,
• Spółki Wodne.
NA CO
Priorytetu FELB.02 Fundusze Europejskie na zielony rozwój Lubuskiego dla Działania FELB.02.06 – Adaptacja do zmian klimatu;
• Typ V. Rozwijanie systemów prognozowania i ostrzegania środowiskowego oraz ratownictwa – działania polegające na: „Rozwijaniu systemów prognozowania i ostrzegania środowiskowego – w obrębie jednego województwa”.
• Dodatkowo jako element uzupełniający projektu wsparcie może obejmować działania w ramach projektów edukacyjnych w obszarze zmian klimatu i ochrony zasobów wodnych.
• Kategorii interwencji:
058 – Działania w zakresie przystosowania się do zmian klimatu oraz zapobieganie ryzykom związanym z klimatem i zarządzanie nimi: powodzie i osunięcia ziemi (w tym zwiększanie świadomości, ochrona ludności i systemy zarządzania klęskami żywiołowymi i katastrofami, infrastruktura i podejście ekosystemowe),
059 – Działania w zakresie przystosowania się do zmian klimatu oraz zapobieganie ryzykom związanym z klimatem i zarządzanie nimi: pożary (w tym zwiększanie świadomości, ochrona ludności i systemy zarządzania klęskami żywiołowymi i katastrofami, infrastruktura i podejście ekosystemowe.
060 – Działania w zakresie przystosowania się do zmian klimatu oraz zapobieganie ryzykom związanym z klimatem i zarządzanie nimi: inne ryzyka, np burze i susze (w tym zwiększanie świadomości, ochrona ludności i systemy zarządzania klęskami żywiołowymi i katastrofami, infrastruktura i podejście ekosystemowe).
061 – Zapobieganie ryzykom naturalnym niezwiązanym z klimatem (na przykład trzęsienia ziemi) oraz wywołanym działalnością człowieka (na przykład awarie przemysłowe) i zarządzanie ryzykami w tym zakresie, w tym zwiększanie świadomości, ochrona ludności i systemy zarządzania klęskami żywiołowymi i katastrofami, infrastruktura i podejście ekosystemowe.
W ramach naboru będzie można uzyskać dofinansowanie na realizację projektów:
Wspierana będzie budowa nowych, rozbudowa lub rozszerzenie skali zasięgu już istniejących systemów wczesnego reagowania i ratownictwa w sytuacjach wystąpienia zjawisk katastrofalnych i usuwanie ich skutków w obrębie jednego województwa. Realizacja zaplanowanych zadań pozwoli na stworzenie systemu szybkiego reagowania, koniecznego dla ciągłej analizy stanu środowiska oraz możliwości wystąpienia zagrożeń zarówno wywołanych siłami natury jak i zagrożenia związane z działalnością człowieka.
Dodatkowo jako element uzupełniający projekt, interwencją mogą być objęte działania edukacyjne w zakresie konsekwencji jakie mogą powodować zmiany klimatu, sposobów przeciwdziałania i adaptacji, w tym promowania właściwych postaw i zachowań, zarówno zmniejszających wpływ człowieka na klimat, jak i właściwych w momencie wystąpienia katastrofalnych zjawisk pochodzenia naturalnego.
Jak się ubiegać
JAK SKŁADAĆ WNIOSEK?
Formularz wniosku o dofinansowanie realizacji projektu należy złożyć:
• wyłącznie za pośrednictwem systemu CST2021 (dostępnego na stronie https://wod.cst2021.gov.pl/)
Natomiast załączniki/oświadczenia (wskazane w pkt 11 Regulaminu wyboru projektów „Przygotowanie dokumentacji aplikacyjnej”) należy umieścić, a następnie przesłać tylko za pośrednictwem systemu CST2021. Załączane dokumenty należy opisać/nazwać w sposób umożliwiający identyfikację zawartości pliku.
Za pośrednictwem systemu CST2021, formularz wniosku o dofinansowanie wraz z załącznikami, należy złożyć nie później niż w dniu zakończenia naboru wniosków.
Datą wpływu wniosku o dofinansowanie realizacji projektu jest dzień złożenia go w systemie CST2021.
Informacje dotyczące zasady oraz formy składania wniosków zostały szczegółowo opisane w Regulaminie ww. naboru, dostępnym na stronie www.rpo.lubuskie.pl oraz na portalu Funduszy Europejskich www.funduszeeuropejskie.gov.pl.
Dokumenty
-
pdf 5 stron 0.39 MBpdf 5 stron 0.39 MB
-
pdf 27 stron 0.68 MBpdf 27 stron 0.68 MB
-
zip 0.03 GBzip 0.03 GB