W Gorzowie o funduszach unijnych i uchwale antysmogowej

W Gorzowie o funduszach unijnych i uchwale antysmogowej

22.06.2026

19 czerwca 2026 r. wicemarszałek Grzegorz Potęga spotkał się w Biurze Zamiejscowym Urzędu Marszałkowskiego z przedstawicielami samorządów zrzeszonych w partnerstwie Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Gorzowa Wielkopolskiego. Rozmowa dotyczyła m.in. wydatkowania środków unijnych w ramach funduszy przeznaczonych dla tego porozumienia.

– Rozmawialiśmy o sprawach, które związane są z realizacją konkretnych inwestycji, konkretnych projektów. Gminy mają swoje pewne problemy i pewne okoliczności, które wpływają na przedłużenie terminów. Staraliśmy się znaleźć kompromisy w tych wszystkich kwestiach, które zostały poruszone – mówił wicemarszałek Grzegorz Potęga.

Omówiono także temat uchwały antysmogowej, dlatego w spotkaniu wziął udział również dyrektor Departamentu Środowiska Urzędu Marszałkowskiego Artur Malec. Wicemarszałek zapowiedział, że spotkania w tej sprawie będą organizowane cyklicznie i na przemian – raz na północy, raz na południu województwa. Najbliższe – za ok. 2-3 miesiące w Zielonej Górze.

Udział w spotkaniu w Biurze Zamiejscowym UMWL wzięli także dyrektor Departamentu Instytucji Zarządzającej Sylwia Pędzińska, radny Województwa Lubuskiego Tomasz Gierczak, zastępca dyrektora Biura Zamiejscowego Maciej Buszkiewicz i rzecznik Funduszy Europejskich Sergiusz Łukasiewicz.