Zapraszamy 11 maja do Zaboru na Piknik Funduszy Europejskich w ramach DOFE

Zapraszamy 11 maja do Zaboru na Piknik Funduszy Europejskich w ramach DOFE

07.05.2024

W sobotę, 11 maja br., w godz. 14.00-19.30 w Lubuskim Centrum Winiarstwa w Zaborze odbędzie się Piknik Funduszy Europejskich w Ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich (DOFE), który zakończy koncert zespołu KORA TRIBUTE BAND.

DOFE to ogólnopolska akcja promująca projekty współfinansowane z Funduszy Europejskich, w ramach której mieszkańcy województwa lubuskiego mogą poznać inicjatywy wsparte ze środków unijnych w naszym regionie. Podczas pikniku każdy znajdzie coś dla siebie.

PROGRAM WYDARZENIA

godz. 14.00-18.00

  •  „Wielkie gotowanie” – na ogromnej patelni plenerowej przyrządzać będziemy 300 porcji risotto z kurczakiem i suszonymi pomidorami na białym winie – wydawanie jedzenia przewidziane jest
    o godzinie 17.00.
  • Wystawa plenerowa „Lubuskie świętuje 20 lat w Unii Europejskiej” poświęcona projektom współfinansowanym z Funduszy Europejskich w województwie lubuskim.
  • Występy artystyczne grup dziecięcych z gminy Zabór na głównej scenie.
  • „Europejska strefa radości”. Tu najmłodsi będą się dobrze bawić i zdobywać nagrody w następujących konkurencjach: football dart, strzelnica łucznicza z lewitującymi piłkami, strzelnica z karabinami laserowymi z profesjonalnym wyposażeniem, minikosz, tor przeszkód, zestawy szczudeł różnej wielkości.
  • Warsztaty rodzinne z robienia miniaturowych ogrodów skalnych, które następnie można zabrać ze sobą do domu.
  • Zwiedzanie Lubuskiego Centrum Winiarstwa wraz z przewodnikiem, który opowiadać będzie ponadto o historii winiarstwa na Ziemi Lubuskiej – rozpoczęcie zwiedzania o każdej pełnej godzinie do godz. 17.00.
  • Stoisko informacyjne programu Fundusze Europejskie dla Lubuskiego 2021-2027.
  • Stoisko informacyjne Głównego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Zielonej Górze.

godz. 18.00-19.30

Finałowy koncert w wykonaniu zespołu KORA TRIBUTE BAND. Wspólnie zatańczymy i zaśpiewamy największe hity Kory Jackowskiej oraz zespołu Maanam.

20latPolskiwUE #UE #UniaEuropejska #FunduszeEuropejskie #DOFE